Sezóna mšic právě začíná

 

Ochraňte svoji zeleninu (papriky, rajčata, saláty), bylinky, rybíz, jablka nebo růže a další okrasné rostliny proti mšicím.

Mšice patří k nejčastějším škůdcům rostlin. Jedná se o savý hmyz, většinou zelené barvy, okem viditelný. Rády si pochutnávají na mladých listech paprik, rajčat, rybízů, jabloní, bylinek nebo růží. Typickým příznakem jsou zkroucené listy ulepené medovicí, kterou mšice vylučují. Pokud na stromech vidíte mravence, je to jasný projev toho, že je strom napaden mšicemi!

Napadené listy se často deformují a postupně opadávají. Rostlina chřadne. Pokud se proti mšicím nezasáhne včas a mšice se přemnoží, je problematické se jich zcela zbavit a rostlina pak většinou uhyne. Navíc mšice přenášejí na rostliny různé virózy rostlin. Proti virózám většinou nemáme žádné řešení a je nutné napadané rostliny zcela zlikvidovat (pro ochranu ostatních zdravých rostlin a úrody).

 

Jak se proti mšicím bránit?

 Chemickými přípravky, a to pomocí přípravku Mospilan 20 SP nebo Karate se Zeon Technologí 5 CS. Oba je vždy nutné aplikovat jen na rostliny a škůdce, kteří jsou uvedeni v příbalovém letáku a poté dodržet ochrannou lhůtu.

Přírodními přípravky. Pro hubení mšic a dalších škůdců máme dnes již další možnosti, a to pomocí přírodních produktů, např. INPORO PS Proti mšicím a sviluškám koncentrát.

.

PROTI mšicím a sviluškám (INPORO)

Jedná se o přípravek na přírodní bázi. Postřik doporučujeme provést důkladně (obě strany listů, stonek, apod.) a vždy na začátku výskytu škůdců. Na rostlině vytváří postřik povlak, který rostlinám nevadí a škůdce zahubí, tj. po aplikaci dojde k okamžitému hubení škůdců.

Kromě mšic je účinný také i na svilušky (častý výskyt ve skleníku na okurkách), štítenky nebo puklice (častý výskyt na okrasných rostlinách).

Přípravek nemá stanovenou délku ochranné lhůty, tj. je možné jej aplikovat a poté zeleninu (např. druhý den) sklízet.

 

<--ZPĚT